Modele anatomiczne nie tylko do edukacji anatomii, lecz również weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy nabyć w profesjonalnych sklepach. Jednak nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych elementów ciała na których uczą się przyszli lekarze oraz poznają anatomie. Występują też modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest szczególnie duży. Najbardziej popularne są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • nowych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można naprawdę wiele się nauczyć. Możemy więcej kupić tylko i wyłącznie jedną np łapkę psa do szkoły robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one dużo dobrze odwzorowane, dzięki czemu student w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie przedstawiają przebieg choroby oraz jego poziomy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak ścięgna itd. Inne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do też szczególnie znanych oraz niezwykłych. Co łączą: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą także zaopatrzony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie interesująco zrobione oraz pozwalają przyszłemu weterynarzowi zrobienie doskonałego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Są też ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa zlokalizować w każdym miejscu oraz nauczyć się robić zabiegi.
Tak jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt mogą być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak niewielkie i aby opisać ich fragmenty należny je powiększyć. Takim modelem może być wzór głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Pokazuje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane toż np mrówka 30x powiększona. Znakomicie kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne potrafimy kupić np jako przykład stopy konia. Występuje on w kilku rodzajach i jest zrobiony jako model 3d.

Jak zauważamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się też szczególnie wielkim zainteresowaniem. Wybór jest naprawdę ogromny. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają wciąż potrafimy złożyć prywatne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas uwzględniając to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i polecane sklepy, które są od lat na krajowym rynku.